Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, bez których trudno nam wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jedni lubią słodkie smaki, inni stawiają na bardziej wytrawne, jeszcze inni preferują mocno słone przekąski. Nasze ulubione dania przygotowujemy sami lub zamawiamy z restauracji. Jednak to, co nadaje im wszystkim smak, to sekret odpowiedniego doprawienia.

Jak odpowiednio przyprawić kurczaka?

przyprawa do kurczakaW dzisiejszych czasach nie mamy raczej problemu z dostępem do różnego rodzaju przypraw. Znajdziemy je na półkach sklepów spożywczych i supermarketów, a w większych dyskontach możemy nabyć nawet te rzadziej spotykane. Z pewnością jedną z najczęściej używanych jest aromatyczna przyprawa do kurczaka. Mięso drobiowe jest przez nas najczęściej spożywane, głównie ze względu na walory odżywcze, łagodny smak i łatwość przygotowania. Piekąc czy smażąc kurczaka nie możemy jednak zapomnieć o odpowiedniej przyprawie. W jej skład wchodzi wiele różnych ziół i innych składników, takich jak papryka słodka i ostra, czosnek czy imbir. Dzięki temu nasz kurczak jest bardziej wyrazisty i zachwyca wyjątkowym aromatem. Dobrze jest połączyć mięso z przyprawą na jakiś czas przed planowanymi dalszymi działaniami, a następnie odstawić na jakiś czas. Wówczas składniki będą miały szansę połączyć się i przeniknąć w głąb mięsa, co sprawi, że będzie bardziej soczyste i wyraziste. Taki kurczak z pewnością zasmakuje naszym bliskim.

W dzisiejszych czasach często poszukujemy alternatywy dla obfitych i tłustych tradycyjnych obiadów. Na naszych stołach króluje kurczak – lekkie i zdrowe mięso, które można przygotowywać na wiele sposobów. Warto mieć zawsze pod ręką przyprawę – mieszankę składników, która nada kurczakowi wyjątkowy smak. Na pewno przypadnie on do gustu każdemu biesiadnikowi.

 

Related Posts