Czyszczenie różnego podłóg jest podstawą w utrzymaniu porządku. Robimy to systematycznie w domu, w pracy, a także we wszelkich miejscach publicznych. Jednak tu gdzie jest ona narażona na częste zabrudzenia i uszkodzenia, konieczne jest jej zabezpieczenie.

Jaka podłoga może być polimeryzowana?

polimeryzacja posadzekPodłogi, które są często eksploatowane są narażone na częste zabrudzenia, uszkodzenia czy nawet na gromadzenie się w szczelinach bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Takie powierzchnie powinny być zabezpieczane przez specjalne preparaty nakładane specjalnymi maszynami. Przede wszystkim polimeryzacja posadzek jest polecana w takich miejscach, gdyż gwarantuje doskonały efekt przez wiele tygodni. Usługę polimeryzacji świadczą specjalistyczne firmy, które posiadają profesjonalne środki i maszyny. Przede wszystkim cały zabieg składa się z trzech etapów, z których każdy odgrywa ważną rolę w osiągnięciu zadowalającego efektu. Na początku konieczne jest dokładne wyczyszczenie posadzki odpowiednią techniką, która pozwala na pozbycie się z niej kurzu, piasku, brudu i tłuszczu. Na tak przygotowaną powierzchnię można nakładać odpowiednio dobrany środek przy użyciu specjalnej maszyny. Jego rodzaj i grubość warstwy jest indywidualnie dobierana do rodzaju powierzchni i jej chłonności. Ostatnim etapem jest codzienne czyszczenie podłogi zalecanymi środkami i we właściwy sposób, aby zabezpieczyć i przedłużyć efekt polimeryzacji posadzki. Przeważnie po kilku miesiącach polimeryzację należy powtórzyć.

Dzięki temu zabiegowi, podłoga staje się błyszcząca, gładka i zabezpieczona przed wszelkimi uszkodzeniami. Ponadto jest antypoślizgowa co zwiększa bezpieczeństwo przemieszczania się po niej. Dzięki równej powierzchni, staje się ona wodoodporna, ponieważ nie ma żadnych szczelin.

Related Posts