Grawerowanie laserowe jest coraz powszechniejszym działaniem spotykanym w naszym społeczeństwie. Pozwala ono na stworzenie unikalnego, trwałego grawerunku na naszym produkcie. Z tego też względu wiele firm zwraca się do drukarni zajmujących się grawerowaniem laserowym o stworzenie logo na danym produkcie.

Na czym polega proces laserowego grawerowania?

laserowe grawerowanieGrawerowanie laserowe polega na silnym nagrzewaniu materiału przez wiązkę laserową. W zależności od czasu ekspozycji oraz samego materiału dochodzi do zmiany kolory produktu lub utworzenia kontrastu pomiędzy miejscami nie naświetlanymi, a tymi które zostały poddane grawerowaniu. Jest to więc bardzo proste działanie. Wystarczy jedynie gotowy projekt przesłać na maszynę, która wykona grawer na jego podstawie. Uzyskany przez doskonałe laserowe grawerowanie wzór jest trwały i odporny na ścieranie. Technika ta ma jednak jeszcze więcej zalet. Przede wszystkim możemy ją wykorzystać do wielu typów materiałów. Grawerunek bez problemu wykonamy na drewnie, szkle, tkaninie, kartonie, papierze czy też metalu. Ponadto grawerowanie laserowe pozwala na wykonanie najbardziej skomplikowanych projektów. Szczegóły z zastosowaniem dobrej jakości maszyny są precyzyjnie odwzorowane. Zaletą, która może zainteresować szczególnie klientów jest niski nakład pieniężny, dzięki czemu koszty z korzystania z usług również są niskie. Wielką furorę ostatnimi czasy wywołało grawerowanie fotografii za pomocą lasera. Daje to niezwykle realistyczne efekty, może być więc świetnym pomysłem na prezent.

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie lepszej firmy, bez posiadania własnych gadżetów. To one w dużej mierze odzwierciedlają zaangażowanie przedsiębiorców w usługi bądź produkty jakie wykonują. Gratisy w postaci długopisów z wygrawerowanym laserowo logo własnej firmy z pewnością będą świetnym pomysłem na przekonanie klientów do własnej marki.

 

Related Posts