Dla każdego rodzica nie lada wyzwaniem jest urządzenie pokoju dla malucha. Chcemy, aby dziecko czuło się w nim miło, bezpiecznie i swobodnie. Pokój dziecka to specyficzna przestrzeń, która jest jednocześnie sypialnią i placem zabaw. Czy to możliwe, żeby połączyć te dwa aspekty? Jest jedno wyjątkowe rozwiązanie!

Co sprawia, że namioty są uwielbiane przez dzieci?

W przypływie dobrej zabawy dzieciom przychodzą do głowy różne pomysły. Dziecięcy pokój to przestrzeń, która musi pomieścić wszystkie ich szalone pomysły, a także bardzo dużo zabawek. Urządzenie takiej przestrzeni nie jest łatwe, zwłaszcza że musimy mieć na uwadze również zaspokojenie innych potrzeb, nie tylko zabawy. Przede wszystkim nasz malec musi czuć się w tym pokoju bezpiecznie. Wiele lat temu budowano różnego rodzaju forty z poduszek, prześcieradeł i kocy, ale w obecnych czasach mamy na to gotowe rozwiązanie – namioty! Alternatywą na połączenie zabawy oraz poczucia bezpieczeństwa i komfortu są namioty dziecięce do pokoju. Są zaprojektowane tak, aby nasze pociechy mogły bawić się w nich, a kiedy poczują zmęczenie, po prostu w nich usnąć. Namiot tipi to miejsce, w którym dziecko czuje się bezpiecznie otulone, przestrzeń jest dużo mniejsza w porównaniu do całego pokoju, może więc to być dla naszego malucha strefa, w której będzie czuł się komfortowo, gdy będzie potrzebował się wyciszyć i odpocząć. Zacienione ściany z całą pewnością przedłużą drzemki maluchów, a po przebudzeniu można dalej ruszać do zabawy!

Dziecko w swoim pokoju potrzebuje nie tylko zabawek, łóżka i szafy. Przestrzeń dziecięcego pokoju musi być przede wszystkim bezpieczna i przyjazna dla naszego szkraba. Warto zadbać o to, aby dziecko mogło spokojnie odpocząć od bodźców, które dostaje od świata zewnętrznego. Tipi jest świetnym rozwiązaniem na to, no i kto by się nie cieszył z namiotu w pokoju?

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.babyconcept.pl!

Related Posts