Ubrania wojskowe są projektowane tak, by mieć jak największą wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia, ale również nadal być odzieżą wygodną i komfortową. Są więc bardzo często noszone przez osoby cywilne, zwłaszcza na stanowiskach pracy, gdzie trwałość i wytrzymałość pozwalają na wykonywanie najtrudniejszych zadań w dowolnych warunkach.

Wojskowa odzież dla cywili

odzież taktycznaNajpopularniejszym i najbardziej dostępnym rodzajem odzieży wojskowej są ubrania pochodzące z demobilu. Zdemobilizowane umundurowanie jest bowiem bardzo tanie, a zazwyczaj nadal pozostaje w stanie magazynowym. Dla bardziej wymagających entuzjastów odzieży wojskowej przeznaczona jest nowoczesna odzież taktyczna w najbardziej komfortowych krojach, aczkolwiek nie posiadająca kamuflażu używanego przez żadną formację wojskową, z racji przepisów prawnych. Takie umundurowanie nie różni się niczym oprócz koloru od mundurów używanych przez formacje wojskowe czy policyjne, i może być noszone w każdych warunkach, gdyż z reguły jest to odzież uniwersalna, sprawdzająca się zarówno latem jak i zimą. Spodnie są najczęściej wykorzystywanym elementem odzieży wojskowej, z racji bardzo wysokiego komfortu jaki zapewniają, oraz ich trwałości. Niezależnie od kroju, są one noszone zarówno jako odzież codzienna, ale również zastępują ubrania robocze czy odzież outdoorową. Myśliwi, często wybierają ubrania utrzymane w kroju wojskowym, aczkolwiek posiadające kamuflaż przeznaczony właśnie do zastosowania na polowaniach.

Sportowcy i entuzjaści aktywności fizycznej sięgają natomiast po wojskowe odmiany bielizny i odzieży termoaktywnej. Jest ona równie skuteczna co sportowe odmiany, aczkolwiek należy do znacznie tańszych, a często również mniej krzykliwie ozdobionych elementów odzieży treningowej.

Related Posts