Obecnie stosuje się coraz więcej nowoczesnych materiałów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ciekawe jest to, że wcale nie muszą to być materiały wykonane z drogich tworzyw. Przeciwnie – aluminium można np. zastąpić poliwęglanem.

Zastosowanie płyt wykonanych z poliwęglanu

poliwęglan lity cenaJeszcze nie tak dawno temu nikt nie słyszał o tym tworzywie sztucznym, a dzisiaj stosuje się go w wielu różnych projektach. Mogłoby się wydawać, że poliwęglan jako tworzywo sztuczne nie będzie tak wytrzymały jak wspomniane wyżej aluminium. Prawda jest jednak taka, że porównano wytrzymałość poliwęglanu i aluminium i okazuje się, że jest ona do siebie bardzo zbliżona. Dlatego często zastępuje się obecnie aluminium poliwęglanem. Jeśli chodzi o poliwęglan lity cena, to tutaj wszystko zależy od wielkości płyty poliwęglanowej i jej grubości. Im większa płyta poliwęglanowa, tym więcej będzie kosztować. Na szczęście rozmiarów płyt jest całe mnóstwo, więc nie trzeba ich przycinać – każdy znajdzie taką płytę, jakiej potrzebuje. Warto wspomnieć też o tym, że poliwęglan ma dwa główne rodzaje. Pierwszym z nich jest poliwęglan lity, a drugim poliwęglan komorowy. Jak sama nazwa wskazuje, w poliwęglanie komorowym występują specjalne komory powietrzne, a im więcej komór, tym wyższa cena. Poliwęglan jest materiałem bardzo podatnym, który można wyginać na kształt łuku, dlatego nadaje się idealnie do wykonywania różnych konstrukcji. Nie od dziś stosuje się poliwęglan do budowy szklarni – a to z tego powodu, że płyty poliwęglanowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż szkło!

Oprócz tego można zastosować płytę poliwęglanową do budowy świetlika dachowego w domu, budynku gospodarskim i nie tylko. Warto zapoznać się ze wszystkimi właściwościami tego materiału, by w razie potrzeby z niego skorzystać.

 

Related Posts