Tłumacz przysięgły jest osobą, która złożyła ślubowanie wobec ministra sprawiedliwości i znajduje się na liście tłumaczy przysięgłych. Wpis ten obejmuje imię i nazwisko tłumacza, języki dla których został on ustanowiony, datę nabycia uprawnień, województwo, nr TP oraz dane teleadresowe. Do jego głównym zadań należy przede wszystkim przekład dokumentów oraz uwierzytelnianie odpisów dokumentów.

Gzie szukać tłumacza przysięgłego?

tłumacz przysięgły języka niemieckiego legnicaDo rąk tłumacza przysięgłego trafiają różne rodzaje dokumentów, jednak są to najczęściej dokumenty o podłożu prawnym. Jeżeli poszukujemy tłumacza warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które pozwolą nam wybrać godną zaufania osobę. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że tłumaczem przysięgłym nie może zostać każdy. Osoba ta powinna posiąść fachową wiedzę oraz wykształcenie. Cechy takie jak rzetelność oraz wysokie kwalifikacje etyczne są niezwykle istotne  tym zawodzie. Tłumacz bowiem bierze odpowiedzialność za przekład niezwykle ważnych dokumentów takich jak akt urodzenia, małżeństwa, zgonu, testament, umowy czy pełnomocnictwo. Jako, że tłumacz przysięgły, aby wykonywać swoje obowiązki, musi się znaleźć na liście Ministra Sprawiedliwości, to właśnie na niej powinniśmy szukać odpowiedniego. Jeżeli interesuje nas tłumacz przysięgły języka niemieckiego legnica jest miastem, w którym również odnajdziemy specjalistę. W wyszukiwarce tłumaczy przysięgłych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości wystarczy jedynie wpisać język, którym posługuje się tłumacz oraz miasto, w którym go poszukujemy.

W internecie możemy natrafić na wiele ofert biur, które zajmują się tłumaczeniami. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wiele z nich współpracuje z tłumaczami, których na dobrą sprawę nie zna. Zdecydowanie bezpieczniej skorzystać zatem bezpośrednio z usług tłumacza.

Related Posts