zakładanie ogrodów

Okres jesieni i zimy jest szczególnie ważny dla naszych ogrodów. To wtedy rośliny muszą być dobrze ochronione przed wiatrem, zimnem i śniegiem, bo inaczej na wiosną znowu nie zakwitną, obumrą lub przymarzną i nie będą dobrze rosły. Poza tym, kwiaty, drzewa i krzewy to nie wszystko.

Zakładanie ogrodów i ich pielęgnacja w Gdańsku

zakładanie ogrodówWażny jest także trawnik i oczko wodne, o które też musimy zadbać. Pielęgnacja ogrodów w Gdańsku nie jest prosta. Od czego trzeba zacząć? Najłatwiej pójdzie nam z trawnikiem, bo z nim nie trzeba wiele się narobić. Wystarczy po raz ostatni w okolicach listopada skosić trawę, wygrabić uschnięte źdźbła, można użyźnić trawnik nawozem lub kompostem. Potem warto także usuwać liście, które spały z drzewa, by nie gniły na trawniku. Co z roślinami? Zakładanie ogrodów-Gdańsk w Trójmieście powinno tak wyglądać, by każda roślina rosła tak, by można ja było osłonić przed mrozem. Możemy obkładać je słomą, gałązkami roślin iglastych, czy specjalnymi osłonkami do roślin. Dzięki temu nie będę bezpośrednio narażone na działanie wiatru i mrozu, więc lepiej przetrwają zimę. Dobrze jest zebrać wszystkie owoce zarówno z drzewa, które będą blokować rozwijanie się pąków, jak i te które spały i na ziemi by zgniły. Możemy je dorzucić do kompostu, by mieć naturalny nawóz na wiosnę. Również oczko wodne wymaga zabezpieczania. Ryby trzeba po raz ostatni nakarmić, wyłowić liście, które spadły na taflę wody, przefiltrować wodę. Możemy osłonić wodę folią lub styropianem, dzięki czemu woda nie zamarznie. Jeśli do tego dojdzie to należy zrobić przerębel, żeby ryby miały dostęp do tlenu.

Jesienią i zimą raczej nie sadzimy nowych roślin, ale możemy już zacząć myśleć na temat przyszłych planów. Projektowanie ogrodów powinno być przemyślane, więc dobrze jest zaplanować wcześniej co chcemy zrobić w naszym ogrodzie, by na wiosnę od razu wziąć się do roboty.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.