Każdy właściciel domu z działką zapewne marzy o posiadaniu pięknego ogrodu. Jak go urządzić by był funkcjonalny i spełniał nasze oczekiwania? Dziś kilka rad na ten właśnie temat. Jeżeli nie czujecie się na siłach by samodzielnie podjąć to wyzwanie zwróćcie się do fachowca, projektanta, architekta ogrodów który zrobi to za Was.

Zasady projektowania ogrodu

urządzanie ogrodów warszawaPo pierwsze urządzanie ogrodów warszawa nie musi być trudne jeśli będziemy trzymać się pewnych reguł. Na początku ustalmy z resztą domowników do czego będzie im służył ogród. Każdy z Was zapewne ma swoje ulubione zajęcia na dworze takie jak grillowanie, czy pielęgnowanie kwiatów lub inne i warto uwzględnić to w planie ogrodu. Ogród ma dawać radość i zachęcać nas do przebywania na świeżym powietrzu. Musi być on więc praktyczny. Warto również wziąć pod uwagę to czy lubimy, czy sprawia nam przyjemność praca w ogrodzie, pielęgnacja roślin. Jeśli zależy nam na pięknym ogrodzie jednak niekoniecznie lubimy prace porządkowe, wybierzmy mało wymagające rośliny. Jeśli jednak czujemy w sobie żyłkę do ogrodnictwa możemy zdecydować się na każdy rodzaj roślin. Następnie wybierając meble ogrodowe, kostkę brukową czy urządzając taras weźmy pod uwagę to co już jest w naszym ogrodzie. Mam tutaj na myśli dom, kolor elewacji, ogrodzenie. Postarajmy się stworzyć spójną całość, tak aby poszczególne elementy pasowały do siebie i uzupełniały się wzajemnie. Unikniemy wtedy efektu chaosu i przypadkowości.

Jeżeli samodzielnie urządzenie i zaprojektowanie ogrodu jest dla Was za trudne oczywiście możecie skorzystać z umiejętności fachowców. Projektant dostosuje Wasze upodobania i oczekiwania, do tego co faktycznie można w Waszym ogrodzie wykonać. Myślę że dobrym rozwiązaniem jest również pojedyncza konsultacja z projektantem. 

Related Posts